بهینه سازی وب سایت

تخصص شرکت طراحی سایت راد وب مشهد

مشهد-خیابان چمران-خیابان گلستان-پلاک۹۴-واحد۵

تلفن: ۳۸۵۳۸۷۷۷-۰۵۱

مسئله استفاده یا عدم استفاده از تراز، به عنوان مشکلی مهم نیست که بخواهیم حتما تصاویر یا متن ها را از چپ به راست یا برعکس و … تراز کنیم (گرچه بیشتر تصمیم بر انتخاب جهت آن مشکل است)، بیشتر، استفاده از تراز برای بهبود وضعیت طراحی صفحه ما می باشد. ایجاد تراز مناسب در طراحی شما می تواند از نظر ظاهری به آن جذابیت ببخشد و کاربر را در استفاده و حرکت در صفحات جذب خود کند.

بهینه سازی وب سایت

باید تمام عناصر موجود در طراحی شما در یک حالت خاص تراز شوند. حال این عناصر متن ساده باشد، تصویر باشد یا هر عنصر دیگری که شما ممکن است در صفحه خود داشته باشید. گراید ها به نوعی در حل مسئله تراز یا رفع مشکلات طراحی کمک خواهند کرد، اما چیزی که اینجا باید روی آن تمرکز کنیم این است که مشخص کنیم که عناصر مختلف، عناصر گروهی و ماژول های خاص چگونه با یکدیگر عمل کنند. تعیین و تنظیم تراز مناسب یکی از عوامل مهم و تاکید شده ای است که باعث افزایش کیفیت تجربه کاربر خواهد شد. همچنین تراز مناسب باعث می شود در مورد محل قرارگیری عناصر و نحوه عملکرد آنها با یکدیگر، تصمیم آگاهانه تری بگیریم.

ایجاد تراز مناسب و خوب، فاصله دیداری میان هر عنصری در طراحی را متصل می کند و این جریان باعث می شود تا ارتباط مناسبی میان عناصر ایجاد کنیم. در غیر اینصورت صفحه ای خواهیم داشت که دارای بلوک هایی پر از متن و تصاویر در همه جا است و این حس را به کاربر خواهد داد که صفحه هیچ ساختاری خاصی ندارد.
آیا باید تمام عناصر تراز شوند؟

بهینه سازی وب سایت

به نظر می رسد بسیاری از مردم، گرایدها را نمی پسندند چون فکر می کنند گرایدها محدودیت ایجاد می کنند و بخاطر همین این مردم هر فرصت خلاقیتی در زمینه طراحی را از دست می دهند. این کاملا قابل درک است. گراید ها گروهی از ستون ها و ردیف ها هستند که بطور اختصاصی امکان ایجاد بلوک ها را می دهند.
ترکیب ترازهای مختلف در طراحی

بهینه سازی وب سایت

قرار نیست حتما همه چیز در وب سایت را تراز کرد. برخی مواقع بر حسب طرح یا نحوه عملکرد وب سایت، باید خلاقیت را نیز در کارمان در نظر بگیریم. حال فکر کنید که چگونه می توانید ترازهای خود را با هم ترکیب کنید. با این روش می توانید مطمئن شوید که برای هر عنصر یا ماژولی در وب سایت خود، الگویی دارید، اما با ترکیب ترازها می توانید مطمئن شوید که در حال ساخت چیزی هستید که کاربر قرار است در آن به جستجو و گشت و گذار بپردازد.

ترکیب ترازها همچنین بدین معناست که شما می توانید با قالب بندی ها و گراید ها کمی بیشتر کار کنید.

مثالی برای گرایدی با ۶ ستون زمینه و ۴ ستون پوششی که با ابزار Gridset ایجاد شده است.
زمانی که می توانید از گراید خود بدون محدودیت و بطور کامل خارج شوید، در عوض یک گراید جدید که بتوانید با آن کار کنید، معرفی کنید که گزینه های تراز و قالب بندی بیشتری را در طراحی برای شما فراهم می کند.

بهینه سازی وب سایت

ترکیب ترازها به این معنی نیست که گراید، ستون و اضافات جدیدی در ساختار خود معرفی کنید. بجای آن، برای ترکیب هرکدام از ترازهای عناصر و ستون ها با یکدیگر، از گراید فعلی خود استفاده کنید. برای مثال، شما ممکن است عناصر سربرگ (Header) خود را روی اولین و آخرین ستون خود تراز کرده باشید. اما ممکن است که تصمیم بگیرید متن بدنه اصلی را بر ستون اول و ستون ماقبل آخر تراز کنید. عالی ترین مزیت گراید این است که تقریبا گزینه های بی شماری از مقدار تراز را به شما خواهد داد، حتی با گرایدی به کوچکی گراید ۴-۶ ستونی.

ترکیب ترازها راهی برای علاقمند و آگاه نگه داشتن کاربران به هنگام مرور یک وب سایت است. بر خلاف مشابه نگه داشتن عناصر، اینکار سطح دیگری از تمرکز بر عناصر طرحتان را فراهم می کند.
ترازبندی عناصر طرح اصلی

بهینه سازی وب سایت

گزینه های اصلی ترازبندی که برای متن موجود است بسیار شبیه به گزینه های موجود در CSS می باشد : left، right، centred یا justified.

بهینه سازی وب سایت

متن justify شده همیشه سوال برانگیز بوده است. این تراز متن می تواند عوارض جانبی بر روی خوانا بودن متن بگذارد.
حال شما چه فکری در مورد مناسب بودن این تراز برای متن خود و نحوه نمایش آن در طرحتان، دارید؟ برای مثال، متن هایی با مقدار کم می توانند در تراز وسط چین خوب به نظر برسند. اما این مورد در موارد متن هایی با مقدار زیاد از لحاظ خوانا بودن مشکل ایجاد خواهد کرده و گیج کننده خواهد بود. در مورد متن سربرگ نیز تراز وسط خیلی بهتر به نظر می رسد. اما این مورد نیز بستگی به مقدار متن خواهد داشت.

از کجا شروع کنیم؟

۱- نمونه کارهای ما را ببینید.۲ -در بخش تعرفه طراحی ، هزینه سفارش را آنلاین ببینید.۳- اگر طراحی اختصاصی متناسب با بودجه شما نیست بسته برنزی انتخاب کنید.۴- بخش سؤالات متداول  را  مطالعه کنید.۵- بروشور ما را مطالعه کنید.۶-جهت پاسخ به هرگونه سؤال لطفا با ما تماس بگیرید ۰۵۱۳۸۵۳۸۷۷۷ یا از طریق تلگرام به آیدی@chatwithus  پیام ارسال نمایید. در لحظه پاسخگو شما هستیم

بهینه سازی وب سایت