اپلیکیشن هیبرید

اپلیکیشن هیبرید

اگر یک اپلیکیشن نیتیو و یک وب اپلیکیشن باهم ادغام شوند، یک برنامه هیبریدی ساخته می شود .

شما آن را مانند یک اپلیکیشن نیتیو نصب کنید، اما در واقع یک وب اپلیکیشن در داخل آن است.

اپلیکیشن های هیبریدی، مانند وب اپلیکیشن، با جاوا اسکریپت، HTML و CSS ساخته شده اند و در چیزی به نام Webview، یک مرورگر ساده در برنامه شما اجرا می شوند.

چرا اپلیکیشن هیبرید؟

آیا ایده ای برای یک اپلیکیشن دارید و نمیدانید مردم آن را دوست دارند یا نه.

هدف شما این است که هر چه سریعتر بتوانید چیزی را در دستان خود قرار دهید. شما در منابع کوتاه هستید، بنابراین شما نیاز دارید که یک نسخه ساده از محصول خود را که هنوز هم ارزش دارد ایجاد کنید.

در دنیای راه اندازی، این یک MVP یا حداقل محصول قابل اعتماد است.

ایجاد یک وب اپلیکیشن ممکن است گزینه واقعا حداقل باشد، اما واقعا نمیتواند به شما بفهماند که آیا افراد از یک برنامه در دستگاه خود دانلود و استفاده خواهند کرد.

یک اپلیکیشن هیبریدی راه حلی برای این ارائه می دهد.

برخی از نمونه های بزرگ اپلیکیشن هیبریدی عبارتند از:

Untappd
اوبر
Evernote

اپلیکیشن هیبریدی یک کدباز برای مدیریت

تمام مزایای اپلیکیشن های هیبریدی از این واقعیت است که به جای ساخت دو برنامه، شما یک برنامه را ایجاد می کنید و به سادگی آن را کوچک تر می کنید تا در هر دو سیستم عامل کار کند.

با یک اپلیکیشن هیبریدی، فقط یک کدبازی برای مدیریت دارید.

صرفه جویی در وقت و پول
همانطور که فقط باید یک پایگاه کد را مدیریت کردید، احتمالا شما نیاز به نصف تعداد توسعه دهندگان دو اپلیکیشن نیتیو دارید. یا، با همان تعداد توسعه دهندگان، یک اپلیکیشن هیبریدی می تواند در نیمی از زمان منتشر شود.

علاوه بر این، توسعه دهندگان اپلیکیشن هیبریدی اغلب ارزان تر از توسعه دهندگان اپلیکیشن نیتیو هستند.

به راحتی به مقیاس
اپلیکیشن هیبریدی ساده تر به مقیاس دیگری می رسند. هنگامی که شما برای یک پلتفرم ساخته اید، می توانید بر روی ویندوز دیگری مانند Windows Mobile راه اندازی کنید.

شما هنوز به ویژگی های دستگاه دسترسی دارید
همانند اپلیکیشن نیتیو ، برنامه های هیبریدی به شما اجازه می دهد همان قابلیت دسترسی به ویژگی های دستگاه را نیز حفظ کنید.

این به لطف راه حل هایی مانند PhoneGap است که مانند پل بین SDK مادری و Web View که در آن برنامه اجرا می شود عمل می کند. ما درباره PhoneGap زیر صحبت خواهیم کرد.

کارایی اپلیکیشن هیبریدی

عملکرد احتمالا بزرگترین ضرر و زیان اپلیکیشن های هیبریدی است.

از آنجا که اپلیکیشن های هیبریدی در کامپوننت مانند مرورگر به نام Webview بارگذاری می شوند، آنها فقط به عنوان Web View خوب هستند. Webview مسئول نمایش UI و اجرای کد Javascript است.

در اولین روزهای موبایل، گوگل و اپل موتورهای مشابه مورد استفاده مرورگرهای موبایل، Chrome و Safari را در مرورگر وب مشاهده نکردند. از آن به بعد، Webview به طور چشمگیری پیشرفت کرده است، اما تا به حال به عملکرد نیتیو رسیده است.

بعدا در مقاله بیشتر به جنبه های مختلف عملکرد خواهیم رسید.

توسعه کراس پلت فرم سخت است
به طور کلی اپلیکیشن های هیبریدی خود را برای اجرای مناسب بر روی هر پلت فرم به طور کلی کارهای قابل توجهی انجام می دهد.

در برخی موارد، هزینه کل ممکن است نسبت به اپلیکیشن نیتیو کاملا قابل مقایسه باشد، و مزایای هزینه آن را نادیده می گیرد.

این همه بستگی دارد که چقدر نزدیک است که میخواهید به «تجربه کاربر نیتیو» دسترسی پیدا کنید یا اینکه برنامهتان ساده است.

UX از برنامه رنج می برد
کاربران iOS و Android عملا وفادار به سیستم عامل خود هستند و از آنجایی که برای سال ها از آنها استفاده کرده اند، آنها به چگونگی کار در اپلیکیشن نیتیو کار می کنند.

تفاوت های ظریف، اما می تواند برای کاربران برنامه شما خسته کننده است.

با ساخت یک اپلیکیشن هیبریدی ، نمیتوانید هر دو اردوگاه را بخواهید. برای سفارشی کردن برنامه بر اساس پلت فرم، سعی کنید خیلی سخت باشد و ممکن است به همان اندازه دو اپلیکیشن نیتیو هزینه کند.

راههایی که می توان انجام داد:

PhoneGap / Cordova
PhoneGap احتمالا به خوبی در میان سیستم عامل های هیبریدی شناخته شده است و احتمالا ساده ترین راه برای یک توسعه دهنده وب است.

Cordova منبع بنیادین باز و موتور PhoneGap است. این توسط Adobe پشتیبانی می شود و به طور کامل منبع باز است.

Cordova به شما امکان می دهد برنامه های موبایل متقابل مرورگر را با جاوااسکریپت، HTML و CSS ایجاد کنید. این برنامه ها در یک WebView اجرا می شوند و سپس در کد نیتیو قرار می گیرند.

سپس PhoneGap پلاگین های نیتیو را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد از تمام قابلیت های دستگاه از جمله شتاب سنج، دوربین، قطب نما، سیستم فایل، میکروفون، رسانه، شبکه ها، اعلان ها، موقعیت جغرافیایی و ذخیره سازی استفاده کنید.

برنامه ها باید به فایل های دودویی بسته بندی شوند که حاوی بسته بندی وبview و فایل های HTML برنامه شما است که به طور معمول در دستگاه بارگذاری می شود.

بوم
خود ما بر روی یک اپلیکیشن هیبریدی، Canvas یک سرویس ارائه می دهد هر کسی با یک وب اپلیکیشن موبایل و یا سایت پاسخگو توانایی ساخت یک برنامه تلفن همراه برای آن، بدون کار توسعه است.

همانطور که با راه حل News ما، Canvas به عنوان یک سرویس ارائه می شود، به این معنی که ما برنامه های خود را برای شما ایجاد، منتشر و نگهداری می کنیم.

از ویژگی های فنی، Canvas به کدبندی اصلی خود برای iOS و Android، از جمله عناصر نیتیو برای ناوبری مانند نوار تب، صندوق ورودی تأیید، پیش بارگذاری محتوای صفحات شما، ذخیره سازی و پشتیبانی آفلاین، متکی است.

برنامه طراحی شده است به تکیه بر یک وب اپلیکیشن سایت از راه دور و یا وب سایت تلفن همراه که شما کنترل – هر گونه تغییر در وب سایت تلفن همراه خود را بلافاصله در نرم افزار منعکس شده است. این گزینه با هزینه ای موثر و با کیفیت برای ایجاد یک برنامه تلفن همراه برای وب سایت شماست.

تبدیل یک وب اپلیکیشن به اپلیکیشن هیبریدی:
اگر شما یک برنامه برای یک سایت موجود ایجاد می کنید یا یک برنامه وب موبایل دارید که دقیقا همان کاری را که برنامه شما انجام می دهد انجام می دهد (اما تنها چیزی که یک اپلیکیشن نیتیو به طور کلی آن را فراهم می کند نادیده گرفته می شود: حضور فروشگاه برنامه، اعلان های فشار، نماد صفحه اصلی، استفاده آفلاین )، و سپس سایت یا وب اپلیکیشن خود را به یک اپلیکیشن نیتیو تبدیل می کند و می تواند سریع و مقرون به صرفه باشد.

شما مجبور نیستید به صورت جداگانه دو سیستم عامل (iOS / Android) را مدیریت کنید.

شما یک وب اپلیکیشن منحصر به فرد دارید که وب موبایل و دو سیستم عمده تلفن همراه را با برنامه های خود پوشش می دهد.

این چیزی است که ما آخرین پلت فرم Canvas خود را ساخته ایم!

اپلیکیشن هیبریدی، وب اپلیکیشن یا  یا نیتیو

هدف نهایی یک اپلیکیشن هیبریدی این است که احساس کنید یک اپلیکیشن نیتیو در پلتفرمی است که در آن استفاده می شود. در اینجا چیزی است که شما می توانید انجام دهید به نظر می رسد هیبرید برنامه خود را احساس کنید مانند آن را در نیتیو کدگذاری:

از صفحه نمایش چلپ چلوپ استفاده کنید، به طوری که برنامه بارگذاری شده به یک برنامه کاملا لود شده است.
یک دکمه بازگشت به UI اضافه کنید تا مطمئن شوید که کاربران به طور مستقیم می توانند حرکت کنند. Android قبلا دارای یک دکمه برگشت در رابط سیستم یا در دستگاه است، اما iOS نیاز به برنامه شما دارد تا کاربران بتوانند به هنگام حرکت به آنجا حرکت کنند.
اگر برنامه را از ابتدا ساختید، از یک کتابخانه UI مانند Onsen UI استفاده کنید. این نه تنها سرعت توسعه زمان را افزایش می دهد، بلکه تصمیمات طراحی را بسیار ساده تر می کند. UX و طراحی براساس قراردادها یا آنچه که کاربر استفاده می کند است. یک کتابخانه مانند Onsen UI قبلا تمام اجزای همراه را طبق قراردادها ساخته است.

از تاخیر ۳۰۰ms خلاص شوید تمام مرورگرها، از جمله مرورگرهای وب، به طور معمول تاخیر ۳۰۰ms را هنگامی که کاربران بر روی یک عنصر ضربه بزنند، اضافه می کنند. چرا؟ این به خاطر آن است که در انتظار شیر دوم است. ۳۰۰ مگابایت ممکن است به نظر نرسد اما به اندازه کافی برای ایجاد یک رابط بسیار دشوار است.
در صورت امکان، راهنماهای سبک را دنبال کنید. اگر برنامه خود را از ابتدا طراحی کرده باشید، طراح و طراح شما دستورالعملهای سبک ایجاد شده توسط اپل و گوگل را بخواند.
زمان های انتظار به نظر می رسد کوتاه تر. اگر نمیتوانید از داشتن یک تاخیر روی صفحه جلوگیری کنید، نماد بارگیری یا نوار پیشرفت را نشان میدهد. هر گونه تاخیر طولانی تر از ۰٫۱ ثانیه به اندازه کافی قابل اطمینان است تا لودر را تأیید کند، تا هشدار کاربر به برنامه زنده و بارگیری شود.

Canvas در حال حاضر بیشتر از این برای شما است، بنابراین اگر شما به دنبال یک راه سریع تر، آن را امتحان کنید!

چگونه انتخاب کنیم؟
ما به شما یک لیست از مزایا و معایب برنامه های تلفن همراه تحت وب ، نیتیو و هیبریدی داده ایم.

اما چگونه تصمیم می گیرید کدام یک بهترین است برای شما؟

در زیر لیستی از عوامل است که باید به شما کمک کند تصمیم بگیرید که چه نوع برنامه ای برای ساختن دارد.

تجربه ی کاربر
تجربه کاربر (UX) تجربه کلی کاربر است که هنگام استفاده از محصول خود، به خصوص از نظر چگونگی راحت بودن یا لذت بردن از آن است.

یک رابط کاربری مانند شوخی است. اگر شما آن را توضیح دهید، این خوب نیست. و اگر برنامه شما دارای UX بد باشد، مردم از استفاده از آن متوقف خواهند شد.

نیازی به گفتن نیست، شما باید در UX سرمایه گذاری کنید.

بهترین کاری که می توانید برای UX انجام دهید این است که دو برنامه جداگانه نیتیو برای iOS و اندروید بنویسید. همانطور که قبلا ذکر شد، تفاوت های بین دو سیستم عامل وجود دارد و افرادی که از آنها استفاده می کنند. اگر یک تلفن Android را به یک کاربر آیفون وفادار بفرستید، شانس این را دارند که کمی کمرنگ شوند، و بالعکس.

زمان و هزینه اپلیکیشن هیبریدی

هزینه ساخت برنامه چقدر است؟ مسلما دامنه وسیعی وجود دارد. قیمت ها بر اساس پیچیدگی، ویژگی ها و سیستم عامل متفاوت خواهد بود.

یک روش سریع برای برآورد استفاده از این ابزار ایجاد شده توسط افراد خوب در خدمه است. این سؤال چند سؤال است و به شما می دهد که چقدر برنامه شما هزینه خواهد داشت.

اما اساسا، هزینه توسعه برنامه شما می تواند تنها با ۲ عامل تعیین شود: ساعت مورد نیاز برای ساخت و هزینه ساعتی. هزینه ساعات شبانه روز بیشتر باقی خواهد ماند و تعیین می شود، اما تعداد ساعت ها که برنامه نیاز دارد بستگی به آنچه شما نیاز دارید برنامه را انجام دهید. برخی از ویژگی های اصلی که ممکن است نیاز داشته باشید، در ابزار ایجاد شده توسط Crew پوشش داده شده است.

بهترین داده ها در مورد هزینه های توسعه برنامه، به وضوح، از سازمان های برنامه توسعه است. یکی از این آژانس ها The Nine Hertz است. در سال ۲۰۱۶، این Infographic دستی را منتشر کردند.

در اینجا چند نقاط مهم داده وجود دارد بنابراین اجازه دهید از آنها استفاده کنیم.

استفاده از ویژگی های اپلیکیشن هیبریدی

بسته به پیچیدگی برنامه شما، ممکن است بخواهید به ویژگی های مختلف دستگاه خود مانند شیر شتاب سنج یا دوربین ضربه بزنید.

یک بار دیگر، بهترین راه برای دسترسی به این موارد، ایجاد برنامه های کامل نیتیو است. اما اگر شما برنامه خود را در PhoneGap ایجاد کنید، می توانید از افزونه های PhoneGap برای دسترسی به این ویژگی ها استفاده کنید. شما می توانید برای هر چیزی که در اینجا نیاز دارید جستجو کنید.

استفاده از پلاگین ها به معنای تکیه بر کد دیگر شخص یا احتمالا نوشتن پلاگین خود است اگر شما نمی توانید چیزی را که مطابق نیازهای شما است پیدا کنید.

بهترین برنامه برای کسب و کار شما؟
جهات مختلفی وجود دارد که در آن شما می توانید برنامه خود را، که تمام مزایا و معایب آنها را دارد، می گیرند.

همیشه نوعی از محدودیت زمانی و یا پولی وجود خواهد داشت که شما را مجبور به تصمیم گیری خاص در مورد برنامه شما می کند.

مهم است صرف وقت کافی برای تفکر و محاسبه قبل از شروع ساختن آن باشد.

برنامه ها به اندازه کافی گران هستند که ممکن است فقط یک مورد را به درستی دریافت کنید. در مورد انواع برنامه ها و مراحل توسعه به همان اندازه که می توانید بخوانید.

اگر بتوانید، با افرادی که در طول ساخت هر کدام از این نوع برنامه ها فعالیت داشته اید، ارتباط برقرار کنید. آنها قادر به ارائه بهترین نظرات شما خواهند بود.

با این وجود، روشن است که موفقیت تجاری گوشی های هوشمند و تبلت ها هیچ نشانه هایی از کند شدن را نشان نمی دهد.

بنابراین در چند سال آینده می توانید میلیاردها نفر از مردم دنیا را در نظر بگیرید که اولین گوشی هوشمند خود را دریافت کنند.

فرصت برای دریافت برنامه خود را به فروشگاه برنامه و به دست میلیون ها (یا حتی میلیاردها دلار) از مردم هنوز در حال رشد است. آن را ببر

اکنون شما یک ایده بهتر از اینکه چگونه برنامه خود را بسازید، اجازه دهید ما را از طریق روند برنامه سازی ایجاد کنیم – از تحقیقات بازار تا راه اندازی.

طراحی اپلیکیشن مشهد | طراحی سایت مشهد | سئو مشهد