سئو مشهد

سئو امروزه مسئله ای است که تمامی سایت های اینترنتی به آن توجه ویژه ای دارند و تمام تلاش خود را می کنند تا بتوانند رتبه ای عالی در آن بگیرند و خود را در صفحه اول گوگل و دیگر موتورهای جستجو نشان دهند. به طوری که طبق آمار، جایگاه اول گوگل حدود ۳۵ تا ۵۵ درصد بازدیدکنندگان را به خود جذب میکند. این عدد شگفت انگیز در تعداد مخاطب، میتواند برای هر کسب و کار یا خدمات اینترنتی، مشتریان زیادی را به ارمغان آورد. درواقع حضور شما در رتبه اول گوگل میتواند حجم زیادی از بار تبلیغات و بازاریابی را از روی دوشتان بردارد. در ادامه با سئو مشهد راد وب همراه باشید تا شما را بیشتر با مبانی سئو و لزوم انجام آن بر روی سایت های اینترنتی آشنا شوید.

سئو چیست؟

( SEO ) مخفف عبارت (Search Engine Optimization) می باشد که به معنای بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو از جمله گوگل، بینگ، یاهو و... است. بهبود سئو نیازمند فرایند مستمری است که بهتر است توسط متخصصان این حوزه صورت پذیرد تا نتیجه بهتر و سریعتری را از آن گرفت و سایت شما در صفحه اول گوگل و همچنین رتبه اول گوگل و دیگر موتورهای جستجو نمایش داده شود. اگر به افزایش بازدید سایت خود فکر می کنید ، یقین بهترین استراتژی را برای پیشبرد اهداف سایتتان در پیش گرفته اید. سئو سایت مهمترین بخش کارایی یک سایت است که موجب پویایی و بازخورد بیشتر آن خواهد شد.

اگر بخواهیم سئو را معرفی کنیم، باید آن را بهبود سایت از لحاظ محتوا، گرافیک و رعایت الگوریتم های موتورهای جستجو دانست که به منزله کاربر پسند بودن سایت است و نتیجه بهتر و دلخواهی را در آخر برای شما کسب خواهد کرد. برای انجام این مراحل شما باید فاکتورهای مورد نظر بهینه سازی سایت را برای سایت خود انجام دهید که این کار نیاز به دانش و کار متخصصان این حوزه دارد که پیشنهاد میکنیم این موضوع را به متخصصان شرکت راد وب بسپارید تا در مدت زمان کوتاه سایت شما را در رتبه های اول گوگل و موتورهای جستجوی دیگر نمایش دهند.

کسب جایگاه مناسب و اول در گوگل
برای انجام سئو سایت / بهینه سازی سایت لحاظ قرار دادن اصول و قواعد سئو امری مهم است. اصول و قواعدی که تسلط بر آن نیازمند دانش کافی در این باره است که متخصصان سئو مشهد راد وب بر آن واقف هستند و کار خود را براساس الگوریتم های جدید موتورهای جستجو انجام می دهند. در زیر به نتیجه بررسی های انجام شده بر روی موتور جستجوی گوگل و عوامل موثر در کسب جایگاه اول در این موتور جستجو می پردازیم.

۱- انتخاب کلید واژه

کلید واژه مناسب در زمینه بهینه سازی سایت و سئو SEO یا همان بهبود سایت برای موتورهای جستجو به افزایش کیفیت ساختار محتوای سایت و ارتقای رتبه سئو کمک می‌کند. گوگل وبسایت شما را به دلیل اینکه اطلاعات جدیدی به آن اضافه شده فعال به حساب می‌آورد.

اگر واژه کلیدی به طور مناسب طراحی شود، افزودن محتوای مناسب، احتمال دیده شدن شما را افزایش می‌دهد، شما این موضوع را می توانید به گروه راد وب بسپارید تا بعد از بررسی توسط کارشناسان ما بهترین کلید واژه برای سایت شما انتخاب می شود.

۲-شناخت ساختار کامل سایت

ساختار سایت به معنای نحوه دسته بندی قسمت های مختلف سایت، اتصال صفحات به یک دیگر و نحوه حرکت کاربر در داخل سایت است. یک ساختار مناسب باعث می شود کار خرنده های گوگل برای ایندکس صفحات راحت شود و این به معنای شانس بیشتر برای رسیدن به رتبه های بالاتر است. همچنین یک ساختار سایت مناسب، سبب درک بهتر موتورهای جست و جو از موضوع سایت می شود. تحقیق کلمات کلیدی مناسب در کنار یک ساختار سایت مناسب می تواند کمک زیادی به رشد سایت شما در گوگل شود.

۳- لینک سازی

سئو مشهد: لینک سازی به منزله اتصال وب سایت های دیگر به سایت شما از طریق لینک میباشد. با استفاده از لینک های موجود در صفحات مختلف سایت ها امکان حرکات بین صفحات مختلف در فضای اینترنت وجود دارد. برخلاف تکنیک های متفاوتی که برای لینک سازی وجود دارد، این کار بسیار سخت است و در فعالیت انجام سئو به جرات می توان گفت سخت ترین قسمت کار میباشد. متخصصین زمان بسیاری برای لینک سازی صرف می کنند و ایجاد لینک هایی با کیفیت بالا به شما در پیشبرد اهداف بسیار یاری می کند.

چرا به سئو نیاز داریم؟

سئو مشهد: تمامی کسب و کارها وابسته به مشتری هستند، به عنوان مثال شما مغازه ای در بهترین نقطه مکانی شهر دارید و به دارا بودن تابلویی بزرگ خواه یا ناخواه توجه مشتریان زیادی را به مغازه یا فروشگاه خود جلب میکنید. در دنیای اینترنت و موتورهای جستجو نیز به همین صورت اگر شما در صفحه اول گوگل و دیگر موتورهای جستجو در رتبه های اول قرار بگیرید خواه یا ناخواه اشخاصی که به دنبال خدمات شما باشند با جستجو کردن در موتورهای جستجو به شما بر میخورند و وارد سایت شما می شوند. حال اگر بتوانیم بازدید کنندگان بیشتری را برای ورود هدفمند به سایت ترغیب کنیم یقینا به درآمد زیادی برای بیزینس شما دست خواهیم یافت، گوگل برای اینکه نتایج بهتری را به کاربران ارائه دهد ، معیارهایی را برای صفحات وب در نظر گرفته است  برای رعایت آن نیازمند بهبود سئو هستید به عبارت دیگرربات های خزنده گوگل معیارهای استانداری را برای درک محتوای صفحه دارند که فقط در صورت رعایت این موارد است که می توانید به کسب جایگاه خوبی فکر کنید. خزنده ها و ربات های گوگل باید بتواند به صورت عمیق تری در سایت پیمایش کنند ،این امر با سئو درست امکان پذیر خواهد بود.

مهم ترین اهداف سئو عبارتند از:

 • افزایش نرخ بازدید از سایت
 • افزایش ترافیک سایت
 • ایجاد برندینگ
 • بازدهی تبلیغاتی سایت
 • افزایش فروش محصولات
 • و در نهایت که علت اصلی تمامی موارد ذکر شده در بالا یعنی ارتقا رتبه در نتایج موتور جستجو

مهمترین عوامل موفقیت در سئو وب سایت :

عوامل موفقیت در SEO به سه دسته کلی تقسیم میشود که هر کدام تاثیر مثبت زیادی میتوانند بگذارند:
۱- Technical: استاندارد سازی کدنویسی سایت، رعایت اصول SEO در طراحی سایت، بهینه سازی سرعت سایت
۲-On-page: شناسایی کلمات کلیدی، آنالیز رقبا، تولید محتوای ارزشمند و …
۳-Off-page: فعالیت در شبکه های اجتماعی، بک لینک، فروم های تخصصی و …

مراحل سئو وب سایت

تکنیک های زیادی برای به نتیجه ی مطلوب رساندن یک وب سایت وجود دارد. برخی از این تکنیک ها می توانند با روش های نادرست و غیر اخلاقی پیوند خورده باشند. اینگونه روش ها را اصولا روش های کلاه سیاه (black hat) می نامند و وب سایت هایی که از این روش ها استفاده می کنند ممکن است که نتیجه ی خوبی بگیرند اما موقتی خواهد بود و بعد از پی بردن ربات های موتور های جستجو، آنها جریمه خواهند شد!

۱- سئوی تکنیکال (Technical SEO)

 • بهینه سازی کد های سایت
 • سرعت وب سایت
 •  نوع طراحی و ریسپانسیو بودن سایت در این دسته قرار می گیرند.

۲- سئوی درون صفحه( On Page SEO)

خدمات On Page SEO بر روی محتواهای داخلی سایت و لینک ها تمرکز دارد. به عبارتی هر چیزی که شما در سایت خود بارگذاری می کنید یا اینکه هر تغییری در داخل سایت انجام می دهید می تواند بر روی سئو سایت شما موثر باشد. در واقع سئو درون صفحه می تواند اساس کار شما در این زمنیه  باشد. به همین دلیل خیلی مهم است که این مرحله را قبل از سئو برون صفحه و به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

SEO کلاه سفید و کلاه سیاه:

استفاده از تکنیک های SEO و رعایت تمام قوانین و اصول در این مسیر را کلاه سفید میگویند، ولی استفاده از ضعف موتور جستجوها و تکنیک‌ های فریب آنها را به نام روش کلاه سیاه میشناسند و گوگل برای جلوگیری از این جریان هرچند ماه یکبار این تکنیک‌های کلاه سیاه را شناسایی میکند و سایت هایی که از این روش استفاده کرده‌اند را جریمه خواهد کرد.

برخی از تکنیک های بهینه سازی  سایت به اختصار:

 • بهینه سازی محتوا
 • افزایش لینک های خارجی
 • کلمات کلیدی
 • استفاده از تگ های META
 • استفاده صحیح از عنوان
 • لینک یک طرفه
 • تغییر اسم فایل ها
 • استفاده از TXT
telegram whatsapp imo