طراحی سایت مشهد | طراحی اپلیکیشن مشهد | سئو مشهد | طراحی سایت رادوب

اپلیکیشن نیتیو چیست؟

اپلیکیشن نیتیو شما را به طور معمول در مورد برنامه هایی فکر می کنند.

اکثر برنامه ها در تلفن هوشمند شما برنامه های بومی هستند و در یک زبان برنامه نویسی خاص برای پلتفورم دستگاه خاص یا iOS یا Android ساخته می شوند.

اپلیکیشن نیتیو چگونه ساخته می شوند؟

بر خلاف برنامه های وب که به طور عمده در Javascript نوشته می شوند، برنامه های بومی، برنامه هایی هستند که در زبان هایی نوشته شده اند که پلتفرمی که برای آنها ساخته می شود را می پذیرد. به عنوان مثال Swift یا Objective-C برای نوشتن برنامه های بومی iOS استفاده می شود، جاوا برای نوشتن برنامه های بومی آندروید و C # برای اکثر برنامه های ویندوز فون استفاده می شود.

اپل و گوگل توسعه دهندگان اپلیکیشن ابزار توسعه خود هستند، عناصر رابط و SDK استاندارد را ارائه می دهند؛ Xcode و اندروید استودیو این اجازه را می دهد تا هر توسعه دهنده حرفه ای به توسعه یک اپلیکیشن نیتیو دست بزند.

برخی از نمونه های اپلیکیشن نیتیو عبارتند از:

Pokemon GO
مجله نیویورک تایمز
TechCrunch
پینترست
فیسبوک

مزایای اپلیکیشن نیتیو

پس چرا اکثر اپلیکیشن ها نیتیو هستند؟ دلیل این است که اپلیکیشن های نیتیو دارای تعدادی مزیت قابل توجهی نسبت به دیگر گزینه ها هستند.

سریع و پاسخگو
اپلیکیشن نیتیو سریعترین، قابل اعتماد ترین و پاسخگو ترین تجربه را برای کاربران ارائه می دهند.

بعید است که به نفع برنامه های وب تغییر کند.

آسان برای دسترسی به قابلیت های وسیع تر
نیتیو باعث می شود به دوربین، میکروفون، قطب نما، شتاب سنج دسترسی سریع و آسان داشته باشید

هنوز هم امکان استفاده از گزینه ها وجود دارد، اما ساده تر از نیتیو است.

اعلان ها
اپلیکیشن نیتیو می توانند از اطلاعیه های فشار استفاده کنند، هشدار دادن به کاربران زمانی که توجه آنها در برنامه مورد نیاز است.

شما این امکان را به طور مداوم برای مخاطبین خود برای بیشتر فراهم می کنید، که کلیدی برای یک برنامه موفق است.

مطابقت UI / UX را به قرارداد های پلتفرم
به احتمال زیاد به کاربران خود توصیه می شود، زیرا شما می توانید UI / UX هر برنامه را به قراردادهای پلتفرم مطابقت دهید.

ده ها تن از UI / UX تفاوت وجود دارد که کاربران را در خانه احساس می کند. با ساختن نیتیو، شما مجبور نیستید با UI / UX سازگاری داشته باشید که امیدوارم برای همه سیستم عاملها کاربر پسند باشد.

بیش از یک کدبازی
برنامه های iOS بر روی اندروید و برعکس اجرا نخواهند شد، بنابراین شما باید با کد بازهای مختلف برای هر پلتفرمی که انتخاب میکنید، در آن کار کنید.

اپلیکیشن های نیتیو می توانند هزینه بیشتری داشته باشند و زمان بیشتری لازم دارند و به طور کلی هزینه های بیشتری نسبت به اپلیکیشن های هیبریدی دارد.

اکثر توسعه دهندگان در یک پلت فرم (آندروید یا iOS) تخصص دارند، بنابراین برای اینکه برنامه شما در هر دو سیستم عامل توسعه یابد، دو توسعه دهنده جداگانه (یا تیم ها) استخدام کنید که هزینه ها و زمان کلی را افزایش می دهد.

نمونه هایی از اپلیکیشن های نیتیو

تعداد زیادی از محبوب ترین برنامه ها مانند Pokemon Go، Twitter و Waze، کاملا نیتیو هستند.

با این حال، تبدیل به پیچیده تر شده است، برای تشخیص کسانی که استفاده از کد نیتیو تنها در Swift، هدف C و جاوا و که مبتنی بر راه حل های هیبریدی و یا SDK کراس پلتفرم است.

ساختن اپلیکیشن نیتیو

همانطور که گفتیم، ضرر اصلی اپلیکیشن های نیتو ، داشتن برنامه ها به طور جداگانه برای هر پلتفرمی است که می خواهید پوشش دهید.

اگر میخواهید SDK های نیتیو ارائه شده توسط اپل و گوگل را حفظ کنید، هنوز هم درست است اما در چند سال گذشته، چندین جایگزین برای به دست آوردن مزایای توسعه متقابل پلتفرم بدون به خطر انداختن تجربه کاربر یا دسترسی به API های نیتیو استفاده شده است.

دو تا از این سیستم عامل ها که برای توسعه متقابل پلتفرم ها امکان پذیر است، Xamarin و React Native هستند که هر دو ارزش دارند.

زامارین
Xamarin ساخته شده توسط مایکروسافت یک پلتفرم است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا یک برنامه را ایجاد کنند که در سیستم عامل های مختلف در C# کار می کند. آنها همچنین ابزار رایگان برای ساخت، تست، توزیع، و یادگیری از برنامه های خود را ارائه می کنند.

Xamarin مانند یک محیط توسعه کامل تر از PhoneGap و Titanium احساس می کند، حتی یک محیط آزمایشی را ارائه می دهد که قبل از راه اندازی می توانید برنامه خود را در هزاران دستگاه های مجازی تست کنید (این برای برنامه های متقابل پلتفرم حیاتی است).

Xamarin همچنین چند برنامه پیش ساخته را که می توانید برای شروع سریع استفاده کنید، ارائه می دهد. برخی از شرکت هایی که برنامه هایی با Xamarin دارند ساخته شده اند شامل Slack، Pinterest و Honeywell.

واکنش اپلیکیشن نیتیو 

در سال ۲۰۱۵، فیس بوک یک پروژه منبع باز خود را به نام React Native راه اندازی کرد که به شما اجازه می دهد تا برنامه های واقعی، نیتیو iOS و Android را با یک کدبندی بسازید.

این یک «برنامه وب موبایل» نیست، یک «برنامه HTML5» یا «یک اپلیکیشن هیبریدی» نیست. با React Native می توانید یک اپلیکیشن موبایل واقعی ایجاد کنید که از یک برنامه ساخته شده با استفاده از Objective-C یا جاوا غیر قابل تشخیص است.

شما فقط با استفاده از جاوا اسکریپت و React برای قرار دادن آن با هم.

این آمار از Instagram نشان می دهد که برای ویژگی هایی که آنها با React Native ساخته شده اند، مقدار کدی که بین iOS و Android به اشتراک گذاشته شده بیش از ۹۰٪ است!

در حالی که React Bative به شما دسترسی به تمام قابلیت های دستگاه را نمی دهد، اگر می خواهید، در کد بومی خود می توانید بافتنی بچرخید.

با استفاده از React Native، از جمله فیس بوک، Walmart، Tesla و Airbnb، برخی از کاربران بسیار سنگین وجود دارد. شما می توانید برخی از برنامه های React Native را اینجا و اینجا ببینید.

تیتانیوم
تیتانیوم، در آخرین نسخه آن، شبیه به React Native است در آن برنامه ها در Javascript نوشته شده است، اما یک اپلیکیشن نیتیو تولید می کند؛ پیوند API های نیتیو به جاوا اسکریپت با مجموعه ای از API های خود.

این دیگر بر روی Web View ها تکیه نمی کند و این به نظر می رسد که به نظر شما “نیتیو” بیشتر از برنامه شماست.

تیتانیوم یک نمایش عالی از برنامه های ساخته شده با تکنولوژی خود را در وب سایت خود است. برخی از برنامه های شناخته شده ساخته شده با استفاده از تیتانیوم عبارتند از eBay، ZipCar، PayPal و Academy Academy.

اپلیکیشن هیبرید | وب اپلیکیشن | طراحی اپلیکیشن مشهد | طراحی سایت مشهد | سئو مشهد