طراحی سایت مشهد | طراحی اپلیکیشن مشهد | سئو مشهد | طراحی سایت رادوب

بر طبق گفته ویکی پدیا، یک وب اپلیکیشن “یک برنامه کاربردی است که از طریق یک مرورگر وب از طریق یک شبکه از قبیل اینترنت قابل دسترسی است.”

پس چگونه یک وب اپلیکیشن متفاوت با یک وب سایت است؟

تفاوت ذهنی است، اما اکثر آنها موافقند که یک وب سایت به طور کلی فقط اطلاعاتی است و یک برنامه وب قابلیت های بیشتری و تعامل را فراهم می کند. به عنوان مثال، ویکی پدیا یک وب سایت است؛ این اطلاعات را فراهم می کند. فیس بوک یک اپلیکیشن وب است که بیشتر تعاملی است.

اجازه ندهید که کلمه “app” شما را گمراه کند. وب اپلیکیشن لازم نیست به عنوان برنامه های تلفن همراه دانلود شوند.

وب اپلیکیشن در مرورگرهای مانند Chrome، Safari یا Firefox بارگیری می شوند و هیچ حافظه یا ذخیره سازی بر روی دستگاه کاربر نمی گیرند.

وب اپلیکیشن چگونه ساخته می شود؟

اکثر نرم افزارهای وب در جاوا اسکریپت، CSS و HTML5 ساخته شده اند.

بر خلاف برنامه iOS یا Android، هیچ کیت توسعه نرم افزاری (SDK) برای یک توسعه دهنده برای کار با آن وجود ندارد.

قالب ها و چارچوب هایی مانند Angular، React و Vue.js وجود دارد که می توانید از آن برای شروع سریع استفاده کنید.

در مقابل برنامه های تلفن همراه، توسعه یک اپلیکیشن وب ساده و سریع می شود (همچنین بسته به درخواست شما از آن، پیچیده می شود). اغلب راه خوبی برای تست یک ایده قبل از سرمایه گذاری در برنامه تلفن همراه نیتیو است. با این حال، اگر وب اپلیکیشن شما نسبتا ساده است و برای کاربران دسکتاپ بیش از تلفن همراه طراحی شده باشد، ممکن است از فرصتهای ترافیک تلفن همراه، تعامل و درآمدتان کاسته شود.

ترافیک تلفن همراه تا پایان سال ۲۰۱۶ از ترافیک دسکتاپ پیشی گرفته است، بنابراین توسعه برای استفاده از دسکتاپ برای اولین بار ممکن است همیشه راه حل مناسب نباشد، به خصوص اگر بخشی از کسب و کار شما در اطراف محتوای انتشار مجاز باشد.

مزایای یک وبسایت بهینه شده همراه را بیشتر بخوانید.

وب اپلیکیشن های پیشرفته

تا همین اواخر، اپلیکیشن های وب فاقد قابلیت اپلیکیشن های نیتیو، مانند قابلیت ارسال اعلان های فشار، کار آفلاین و بارگذاری روی صفحه اصلی بودند.

با این حال، مرورگرها و اپلیکیشن های وب که این ویژگی ها را ارائه می دهند، پیشرفت هایی به وجود آمده است. برنامه هایی که از مزایای این ویژگی ها استفاده می کنند، Web Apps Progressive (PWAs) نامیده می شود.

چند مرحله ای که باید انجام دهید، به منظور تبدیل وبسایت خود به یک اپلیکیشن وب پیشرفته است. آنها فراتر از محدوده این مقاله هستند، اما شما می توانید یک راهنمای جامع در اینجا پیدا کنید.

وب اپلیکیشن پیشرو است؟

این بستگی به هدف شما دارد.

آنها فقط در گوگل کروم کار میکنند که نسبتا محدود است. اگر هدف شما برای پوشش دادن یک مخاطب در اندروید و iOS باشد، اپلیکیشن های پیشرفته وب احتمالا برای شما نیست.

به این معنا، آنها یک برنامه جایگزین برای یک برنامه تلفن همراه نیستند، اما می توانند راهی سریع برای دستیابی به برنامه های کاربردی مانند برنامه های کاربردی تلفن همراه باشند.

اگر شما مایل به تبدیل سایت خود به یک وب اپلیکیشن پیشرفته هستید، با استفاده از یک راه حل مانند Canvas در نظر بگیرید. سایت خود را به برنامه تلفن همراه تبدیل می کند بدون هیچ زحمتی، رایگان.

ما همچنین یک راهنمای مقایسه در مورد چگونگی مقایسه نرم افزارهای پیشرفته وب با برنامه های نیتیو را ایجاد کردیم – شما می توانید آن را بخوانید!

اپلیکیشن های موبایل
وقتی درباره برنامه های موبایل در این مقاله صحبت می کنیم، ما درباره برنامه هایی که از یک فروشگاه App دانلود می کنید صحبت می کنیم.

دو نوع از برنامه های موبایل وجود دارد: نیتیو و هیبریدی.

ما به آنچه که یک اپلیکیشن نیتیو و هیبریدی را ارائه می دهیم، به جزئیات بیشتر در زیر اشاره خواهیم کرد. اما ابتدا اجازه دهید به سرعت تشریح کنیم که چرا یک برنامه تلفن همراه، چه نیتیو یا هیبریدی، یک ایده خوب است.

چرا باید یک اپ موبایل در مقابل یک وب اپلیکیشن ایجاد کنیم؟
پاسخ ساده به این سؤال این است که حضور فروشگاه برنامه برای شرکت شما بسیار مهم است.

افراد به طور مرتب برنامه های جدیدی را جستجو می کنند و شما می خواهید در آنجا حضور داشته باشید. با استفاده از برنامه تلفن همراه در اپ استور، شما مشتریان بالقوه را برای نصب آن تشویق می کنید و نماد خود را روی صفحه اصلی خود می بینید.

اعلان های فشار
گرفتن اولین بار کاربران به محصول شما آسان است. گرفتن آنها برای بازگشت می تواند یک چالش باشد.

فقط برنامه های تلفن همراه به شما این امکان را میدهند تا اعلانهای فشار به موقع ارسال کنید تا دوباره کاربران را مجبور کنید.

اعلان های فشار برای هر برنامه جدی بسیار مهم خواهد بود.

با توجه به داده های Localytics، هنگامی که یک کاربر برای دریافت اعلان های فشار در اختیار شما قرار می گیرد، برنامه شما ۸۸٪ بیشتر از کاربری که آنها را دریافت نمی کند، راه اندازی می کند.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد نحوه استفاده از اطلاعیه های فشار پیدا کنید، این پست را بررسی کنید.

به اشتراک گذاری ویژگی ها
یکی دیگر از کلیدهای رشد برنامه شما این است که افراد برای به اشتراک گذاشتن خود برنامه یا محتوای درون آن به دوستانشان می آیند.

این را می توان در یک وب اپلیکیشن انجام داد، اما بهتر است در یک برنامه تلفن همراه انجام شود.

به عنوان یک کاربر برنامه، شما به سرعت می توانید به هر برنامه (ایمیل، WhatsApp، Messenger، فیس بوک و غیره) به روش بسیار ساده تر نسبت به یک مرورگر به اشتراک بگذارید.

زمان در داخل برنامه ها
کاربران در زمان برنامه بیشتر وقت خود را در وب صرف می کنند.

در واقع، تحقیقات نشان می دهد که کاربران تلفن همراه با استفاده از برنامه ۸۶ درصد وقت خود را صرف می کنند.

محبوبیت برنامه ها به شدت افزایش یافته است و همچنان افزایش می یابد. طبق گفته eMarketer، کاربر متوسط “۳ ساعت ۱۵ دقیقه در روز با استفاده از برنامه ها صرف می کند. مدت زمان صرف شده در فعالیت های مرورگر تلفن همراه ۵۱ دقیقه طول می کشد “. این نشان می دهد که چقدر ما همه از برنامه های تلفن همراه در وب موبایل استفاده می کنیم.

وب اپلیکیشن و درآمد تبلیغاتی اضافی

یکی دیگر از مزایای ساخت یک برنامه تلفن همراه در یک وب اپلیکیشن، درآمد تبلیغاتی است.

CPM برای تبلیغات در برنامه های موبایل به طور کلی بالاتر از وب اپلیکیشن است. بسیاری از افراد نیز برای مرورگرهای وب خود از مرورگرهای وب خود استفاده می کنند که می تواند درآمد شما را کاهش دهد و آمار نشان می دهد که تبلیغات در برنامه های تلفن همراه موثرتر از تبلیغات هر دو مرورگر وب و دسکتاپ تلفن همراه هستند.

این در برنامه های تلفن همراه امکان پذیر نیست

آیا این به این معنی است که شما همیشه باید یک برنامه تلفن همراه در مقابل یک وب اپلیکیشن یا به سادگی یک سایت تلفن همراه ایجاد کنید؟ لازم نیست!

به عنوان یک قاعده کلی، اگر بخواهید بخش قابل توجهی از کاربران خود را یک بار در روز به خدمات یا محتوای خود دسترسی داشته باشید، احتمالا برنامه احتمالا منطقی است.

اگر آنچه شما ارائه می دهید به طور کلی یک بار و هرگز استفاده می شود، پس در یک برنامه سرمایه گذاری نکنید و به جای آن به یک وب سایت بهینه سازی شده با موبایل مناسب تمرکز کنید.

اپلیکیشن هیبرید | طراحی اپلیکیشن مشهد | طراحی سایت مشهد | سئو مشهد